Kdo jsme

Kdo jsme

OMO je  band z Brna, který baví hrát big beat. Důvodů začít hrát bylo hned několik, ale hlavním impulzem bylo nazkoušet několik skladeb z Romanova bilančního CD a zahrát je naživo.

Po určité době, kdy se zformovala současná sestava – někdy začátkem roku 2019 – začala kapela zkoušet. Postupně krystalizoval termnín 1. živého vystoupení v brněnském Metru. Datum bylo stanoveno na 2. 4. 2020. Bohužel "koronáč" tomu zatnul tipec, takže 1. živák se musel odložit. Postupně, jak se situace lepšila, kapela se začala opět scházet ve zkušebně a k již nazkoušeným a oprášeným kouskům přidala něco nového materiálu. Další termín živáku  byl stanoven na 9. 9. 2020 opět v Metru. Tento koncert naštěstí s úspěchem proběhl, ikdyž za pět minut dvanáct. Další lockdown už klepal na dveře. Poté se band znovu zavřel do zkušebny a připravil nový materiál, který během jara nahrál ve studiu Jana Tulenka pod produkčním vedením Libora Mikošky. Během léta a podzimu 2021 se materiál se v současné době míchal a masteroval, aby 22. 12. 2021 vyšlo zbrusu nové CD – OMO Fresh.

Co hrajeme

OMO hraje muziku ovlivněnou ostrovními kapelami. Kořeny tvorby hledejte v 80tých a 90tých letech.

Ve zpěvu převládá angličtina, ale není to žádný módní výstřelek, je to spíše odraz toho, že 2 členové skupiny vystudovali angličtinu a aktivně ji ke své práci používají. Takže Romanovi, jako hlavnímu autorovi hudby a textů, při skládání angličtina jaksi automaticky naskakuje.

Hlavní je ale, že všichni mají rádi, když duní basa, bicí a řežou kytary.

person

Roman Kožnar

Ve třinácti letech začínal na klasickou kytaru v LŠU (Lidová škola umění), ale zásadní pro něj bylo setkání s Liborem „Mikešem“ Mikoškou na gymnáziu Křenová v Brně a následná hudební spolupráce. Po gymnáziu studium na katedře anglistiky brněnské univerzity a hraní v nepříliš úspěšných kapelách, z nichž v té poslední BLACK & WHITE se začátkem 90. let potkává a hraje s Bertem. Potom mnoho let jen podnikání a psaní pouze „do šuplíku“. Nakonec v roce 2017 po mnoha letech příprav ve spolupráci s Mikešem vydání sólového CD, které dalo základ vzniku současné kapely OMO.

person

Radim Sedlák

Jeho v kapele OMO je vše poprvé. První kapela, první koncert, první CD, první vlastní riffy, motivy, sóla, které slouží Romanovým a Petrovým písničkám. Po celoživotním závodním a rekreačním sportování u něj přišel konečně čas i na milovanou hudbu a řádně si to užívá. A ano, ten druhý vystudovaný angličtinář je on.

person

Petr Špička

S hraním na kytaru a v kapelách začal v 90. letech na střední škole v punkových kapelách , byl jedním ze zakládajících členů brněnské hardcorové kapely Pitbull diesel. Po delší odmlce a zklidnění společně s Martinem hrál v brněnské kapele Ganz Egal z níž se později stala kapela Sunday Chess . V roce 2019 se opět sešel s Martinem a ostatními hudebníky v sestavě OMO.

person

Martin Veleba

Tichý společník, opojený krásou života, krásou precizních basových  kytar. Na svět pohlížející jedním  okem   přivřeným,  ale i s radostí z toho že ,,Má celý zbytek života před sebou’’ Feat.by T?   Kapely minulé : Kubelíci,Cosmos,Kostiwall a další taková Brněnská vrzání.

person

Bert Krejčí

Začínal bubnovat v 80tých letech v brněských skupinách BBC 1, Helmutova stříkačka a poté několik let s Hlavou dolů. Aktivní hraní po klubech v Brně i po republice a v roce 1989 s úspěšné vystoupení na celorepublikovém Rockfestu v Paláci kultury. V devadesátých letech činnost HD postupně utichá. V té době se setkává s Romenem a s ještě několika spoluhráči hrají hudbu ovlivněnou britskými kytarovkami.

V současné době bubnuje v OMO a příležitostně s Birthday party (narozeninové večirky)